Menu Zamknij

O stronie

Strona sanskryt.pl początkowo miała mieć formę internetowego notatnika, zbioru notatek i cytatów, które do tej pory zgromadziłam podczas nauki sanskrytu.

Chciałam przenieść analogowe treści i zaprezentować je w luźnej i atrakcyjnej formie, jednak bardzo szybko okazało się, że “luźna” forma jest nieczytelna i niepraktyczna, więc trzeba było wprowadzić jakiegoś rodzaju systematyczność, która ostatecznie ułożyła się w sposób widoczny na stronie. 

To, co widzimy, jest fazą początkową strony, pierwszą “porcją” zawierającą podstawowe wiadomości wprowadzające w sanskryt, skupiającą się na alfabecie, jego podziale, cechach i znakach. We “Wprowadzeniu” znajdziemy parę ogólnych informacji na temat sanskrytu. Na karcie “O alfabecie” - wiadomości dotyczące ogólnie alfabetu, jak wygląda, czym jest i co zawiera. W zakładkach katalogu “O alfabecie” znajdują się opisane bliżej samogłoski, dyftongi, spółgłoski, półsamogłoski, spiranty i głoski dodane. Potem na osobnych kartach znajdziemy znaki diakrytyczne i ligatury, a następnie parę podstawowych ćwiczeń pisania i czytania. Stronę można czytać po kolei, zaczynając od “Wprowadzenia”, a na “Ćwiczeniach” kończąc, lub wyrywkowo, jeśli interesują nas poszczególne wiadomości. Wszystkim tablicom można przyjrzeć się z bliska, korzystając z powiększenia. Dodatkowo w “Ćwiczeniach” w prawym, dolnym rogu znajduje się  przycisk, pod którym ukryty jest alfabet, do którego można w każdej chwili zajrzeć wykonując ćwiczenie. 

Wszystkim uwagom merytorycznym z chęcią się przyjrzę i z góry za nie dziękuję.
Można kierować je na adres: kontakt@sanskryt.pl
Zachęcam do kontaktu!
saṃskṛtakāminī